توتون پیپ کاپتان بلک، انتخاب درست یا نادرست؟

عمومی ترین توتون پیپ که در دسترس و شناخته شده است کاپتان بلک است.

تقریبا اکثر دکه های روزنامه فروشی و سوپر مارکت ها این توتون را میفروشند و به جرات میتوان گفت یکی از توتون های پرفروش ایران است.

سوال های بسیاری خوانندگان و کاربران در مورد اصالت و کیفیت این توتون دارند.

اصالت و کیفیت:

به دلیل بسته بندی خیلی ارزان و عمومی که دارد به سادگی در آن تقلب می شود.

حجم زیادی از کاپتان بلک عرضه شده در ایران فیک (قلابی) است.

آنها که در خارج از ایران پر می شوند نسبتا کیفیت بهتری دارند ولی آنهایی که در ایران پر می شوند به دلیل آنکه فناوری پردازش توتون را نداریم خیلی فاجعه است.

کاپتان بلک های پر شده خیلی بد میسوزند یا اصلا نمی سوزند و خیلی زود خاموش می شوند و سخت هم روشن میشوند.

دلیل فروش این توتون برندینگ آن در سالهای طولانی است ولی جالب است بدانید که در کشورهایی که اسموکرهای با سابقه دارند، کاپتان بلک چندان توتون پر طرفداری نیست و اغلب اسموکرهای خیلی آماتور سراغ آن میروند.

پشنهاد می کنیم سایر برند ها را امتحان کنید و مهم تر اینکه درست پیپ کشیدن را یاد بگیرید.

آتگشاه پیپ در صورتی که به درستی پر و کوبیده شود حداقل باید 15 یا 20 دقیقه بسوزد.

سایر مقاله ها را مطالعه کنید و روش درست پیپ کشیدن را فرابگیرید، به این ترتیب شناسانی توتون فیک برای شما خیلی ساده خواهد بود.

اشتراک گذاری

حتما ببینید

باید ها و نباید ها در فیلتر پیپ

هنگام انتخاب پیپ، فیلتری بودن یکی از فاکتورهایی است که برای خیلی از اسموکرهای آماتور …

۳ نظر

  1. سلام…مدتها پیش دوستی از طریق یکی از کارمندان اداره دخانیات برایم پودری شبیه دانه های شکر ریز طبی قهوه ای رنگ آورد واگر مثلا یک پاکت سیگار معمولی ( مثل سیگار زر ) را باز میکردید وچند دانه از آن ماده شکر مانند را در داخل جعبه میگذاشتید ودر جعبه سیگاررا می بستید هرزمان که از آن پاکت سیگار…سیگاری روشن میکردید موقع کشیدن بوی توتون پیپ میاد..متاسفانه در سفر خارج هدیه دادم وپس از آن نتوانستم از آن ماده پیدا کنم…شما اطلاع دارید این ماده چه بوده وآیا قابل تهیه است ممنون

    • سلام
      خیر، من این محصول را ندیدم ولی برخی دوستان توتون پیپ معطر را داخل کیف سیگار قرار می دهند که تا اندازه ای کارایی دارد

  2. من تا ده سال قبل از توتون کاپیتان بلک استفاده میکردم . ولی آن را کنار گذاشتم زیرا کاملا متوجه تغییر کیفیت آن شدم که بعدا هم گفته شد تقلبی زیاد دارد . صرف نظر از اینکه تقلبی باشد یا نباشد اسانس استفاده شده در آن شیمیایی و مضر است . وقتی اسموک تمام میشود جرم سیاهی مانند قیر به کف آتشکاه و داخل شنک میچسبد که ظاهرا از همین مواد شیمیایی است .
    اگر فقط برای اطرافیان پیپ میکشید و میخواهید آنها از بوی خوش لذت ببرند و برای خودتان هیچ اهمیتی قایل نیستید کاپیتان بلک بکشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.